Ulusal Staj Programı (USP 2024)

Gençlerimizin fırsat eşitliği çerçevesinde ve liyakat esaslarına uygun olarak kamu kurumları ve özel sektör kuruluşlarınca sunulan staj olanaklarından faydalanmasını sağlamak adına Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi tarafından Ulusal Staj Programı (USP) başlatılmıştır.

Program aracılığıyla gençlerimizin istihdam edilebilirliklerinin artırılması, kariyer olanaklarına erişimde fırsat eşitliğinin desteklenmesi, staj imkânının zorunlu staj gerektiren teknik bölümlerle sınırlı kalmayıp tüm bölümlere yaygınlaştırılması hedeflenmektedir.

Program’a başvuru yapan öğrenciler; eğitim hayatları boyunca sergiledikleri performans, becerilerini arttırmaya yönelik gerçekleştirdikleri çalışmalar ve başarıları göz önünde bulundurularak akademik/mesleki, sanatsal/sosyal ve sportif yeterlilik puanları üzerinden şeffaf, izlenebilir ve yenilikçi bir yöntem ile değerlenmektedir. İşverenler ise öğrencilere, kimlik ve üniversite bilgilerini görmeden söz konusu yeterlilik alanlarında aldıkları puanlar üzerinden staj teklifi göndermektedir.
  • Ulusal Staj Programı hakkında sıkça sorulan soruları incelemek için tıklayınız.
  • Ulusal Staj Programına nasıl başvuru yapabileceğinizi öğrenmek için tıklayınız.
  • Ulusal Staj Programı sürecini birlikte yürüteceğiniz Kariyer Danışmanınızı* öğrenmek için tıklayınız.
  • Ulusal Staj Programı sürecinde kullanılacak matbu evraklara erişmek için tıklayınız.
  • Öğrencilerimizin hangi tarihlerde staj yapabileceğini öğrenmesi için Sıkça Sorulan Sorular Kılavuzunu incelemesi ve kayıtlı olduğu birimin web sitesindeki duyuruları takip etmesi gerekmektedir.

* USP Süreçleri, bölümlerde görevli Kariyer Danışmanları ile yürütülecektir.

 
Bu internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Siteyi kullanarak çerezlerin kullanılmasını kabul etmiş olursunuz. Kabul